BG EN

Вдигат цената на природния газ

БЪЛГАРИЯ ДНЕС

Вдигат цената на природния газ

5070
на 30.12.2016
Вдигат цената на природния газ
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Комисията за енергийно и водно регулиране (КЕВР) реши цената на природния газ да се вдигне с 4,65% от 1 януари 2017 г., съобщи председателят на Комисията Иван Иванов. „Булгаргаз“ искаше увеличението да е с 13,53 на сто.

препоръчано

Цената е 280,21 лв. на 1000 кубични метра. Това е цена без акциз и ДДС. В тази сума не е включена цената за пренос през газопреносната мрежа и до определянето ѝ, по приета вече от КЕВР нова методика, клиентите ще заплащат за пренос 19,73 лв. на 1000 кубични метра. „Булгаргаз“ ще превежда тези пари за пренос на „Булгартрансгаз“, съобщи още Иванов.

Според „Булгаргаз“ новата цена ще донесе загуби от над 35 млн. лв. на компанията.

КЕВР обаче посочи, че компанията има 40 млн. лв. надвзет приход, а с новата цена ще бъдат компенсирани над 22 млн. лв. от тях.

Цените на топлинната енергия и на електоренергията няма да бъдат повишавани, подчерта Иванов.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 10 декември: Овенът да не разчита на късмета си, на Девите не им е ден за търговия, Рибите омайват с чар САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 10 декември: Овенът да не разчита на късмета си, на Девите не им е ден за търговия, Рибите омайват с чар
ПИК TV x
Нидал Алгафари пред ПИК TV: Само от ТОЗИ ЧОВЕК зависи дали ще има предсрочни избори. Политиката се опростачи, а младите стават жертва на манипулации (ВИДЕО) Нидал Алгафари пред ПИК TV: Само от ТОЗИ ЧОВЕК зависи дали ще има предсрочни избори. Политиката се опростачи, а младите стават жертва на манипулации (ВИДЕО)
ново
Днес: 76
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК