BG EN

Все по-малко коли на тротоарите в София

Животът днес

Все по-малко коли на тротоарите в София

3668
на 07.08.2015
Все по-малко коли на тротоарите в София
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Шофьорите в столицата все по-малко си позволяват да паркират върху тротоарите. Това показват данните на Столична община. Проблемът е решен най-вече в централната част и в създадените зони за платено паркиране. В по-крайните квартали пък се намират достатъчно празни места. Освен това в активния летен сезон столицата е по-празна и това също дава необходимия ефект.

препоръчано

Проблем са буферните зони между центъра и крайните квартали, където все още има множество паркирани по тротоарите автомобили, пише "Стандарт". Идеята е с подмяната на тротоарните плочки да се поставят и спиращи колчета, които да ограничат възможностите за паркиране.

"Със сигурност в София има над 600 000 автомобила и нито Пътна полиция, нито общината е в състояние да постави 600 000 пазачи или в 3 400 км улична мрежа на града да бъдат монтирани колчета навсякъде", коментира зам.-кметът Любомир Христов.

 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 16 декември - Телците да очакват новина за финансови постъпления, Водолеите да не пътуват САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 16 декември - Телците да очакват новина за финансови постъпления, Водолеите да не пътуват
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV: Противниците на еврото се събраха - Костадинов се подмазва на Румен Радев, иска избори през март (НА ЖИВО) ГОРЕЩО В ПИК TV: Противниците на еврото се събраха - Костадинов се подмазва на Румен Радев, иска избори през март (НА ЖИВО)
ново
Днес: 27
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК