BG EN

Във Велико Търново цъфна люляк

Животът днес

Във Велико Търново цъфна люляк

7778
на 18.09.2014
Във Велико Търново цъфна люляк
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Люляк цъфна в района на паметника „Асеневци” във Велико Търново. На необичайната за есента гледка се радват малки и големи. Никой обаче не посяга да откъсне лилавите китки.

препоръчано

Възрастните хора припомнят поверието, че това е знак за дълга и много студена зима. Оптимистите пък смятат, че цветето ще донесе циганско лято и още много слънчеви дни. Миналата година също цъфнаха люляци в града, но тогава зимата беше мека и приятна, припомнят си хората.

Някои биолози твърдят, че това явление може да е резултат от особено токсични замърсявания на въздуха от дизелов пушек, например.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 35
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК