BG EN

"Газпром" за първи път от много години не увеличи своята инвестиционна програма

Европа

"Газпром" за първи път от много години не увеличи своята инвестиционна програма

7599
на 19.10.2016
Газпром за първи път от много години не увеличи своята инвестиционна програма
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

 „Газпром“ за първи път от много години практически не увеличи своята инвестиционна програма при традиционното есенно коригиране, съобщава вестник “Коммерсант“, цитиран от "Фокус". Монополистът е принуден да премине към нестандартния за него режим на икономии, защото цените на петрола и природния газ засега са по-ниски от прогнозните, заложени в бюджета на компанията. А вече поетите ангажименти за големи газопроводни проекти могат да принудят „Газпром“ да увеличи дълга си в следващите години. 
Но сега „Газпром“ увеличи своите разходи за инвестиции през 2016 г. със символичните 11 млрд рубли (1,3%), до 853 млрд рубли. А през следващите години компанията планира строителството на тръбопроводите „Сила Сибир“, „Турски поток“ и „Северен поток 2“, и то главно със собствени средства. 

препоръчано
Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 11 декември: Девата да не си и помисля за пътуване през граници, Козирогът го дебне КАТ САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 11 декември: Девата да не си и помисля за пътуване през граници, Козирогът го дебне КАТ
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Депутатите разглеждат преработените бюджети на ДОО и НЗОК (НА ЖИВО/ВИДЕО/ОБНОВЕНА) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Депутатите разглеждат преработените бюджети на ДОО и НЗОК (НА ЖИВО/ВИДЕО/ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 31
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК