Гонзо и Черно море прекъснаха победната серия на Лудогорец в Първа лига

8799
на 14.12.2016

Край на приказката за Лудогорец в Първа лига! Черно море прекъсна серията от 13 поредни победи на българския шампион. "Моряците" извъртяха 1:1 с "орлите" в мач от 19-ия кръг на шампионата. Попадението за "зелените" отбеляза Кешеру в 49-ата минута, а в 51-ата Кузма изравни.

В 75-ата минута Черно море остана с човек по-малко, тъй като Даниел Георгиев бе изгонен за получени два жълти, респективно червен картон.

И в двата състава имаше много промени. Сред титулярите на разградчани липсваха Владислав Стоянов, Козмин Моци, Анисе и Вандерсон. Наставникът на гостите Георги Иванов пък не можеше да разчита на наказаните Александър Цветков и Георги Илиев, а Бакари и Секо са контузени.

Лудогорец игра доста лежерно и аристократично и в двете фази. Представянето на аржентинеца Хосе Паломино бе катастрофално. Защитникът цял мач не знаеше къде се намира и направи куп непредизвикани грешки.

В 8-ата минута Клаудио Кешеру се освободи майсторски от играч на гостите, но отправи слаб и неточен удар с десния крак. Малко по-късно Йордан Минев центрира към Лукас Саша, който се бе включил в атака. Бразилецът пробва удар със странична ножица, но за късмет на Коварж топката попадна право в неговия обсег.

В 20-ата минута Джонатан Кафу се опита да отбележи с техничен изстрел, но Коварж внимаваше и спаси.

В 29-ата минута Черно море застраши "орлите". Хосе Паломино направи грешка, която със сетни усилия успя да поправи, и Георги Терзиев овладя. Бранителят върна към Милан Борян, който се оплете и вместо да изчисти, тръгна да спира кълбото. Въпреки това възпитаниците на Георги Дерменджиев успяха да се справят и разградчани запазиха мрежата си суха.

В края на първата част "моряците" сътвориха доста смислена атака. Михаил Венков бе изведен на скорост по лявото крило и без да се бави центрира успоредно на голлинията. Малик бе на чиста позиция, но действа нескопосано и двете нули на таблото останаха непроменени.

Втората част стартира ударно. В 49-ата минута Кешеру се възползва от груба грешка на Пламен Николов и отбеляза за 1:0. Радостта на българския шампион бе твърде кратка. Две минути по-късно се наложи Борян да вади топката от мрежата, след като Кузман засече удар на Иван Коконов за 1:1. При тази ситуация Хосе Паломино, който е най-слабият на терена, за пореден път не знаеше къде се намира и подскачаше около противника, гледайки безучастно какво се случва.

Малко по-късно Марселиньо отправи опасен удар и точно, когато всички решиха, че кълбото ще влети в мрежата, стражът на гостите се намеси и изби в корнер.

В 85-ата минута Марселиньо разтресе напречната греда с топовен шут.

ЛУДОГОРЕЦ - ЧЕРНО МОРЕ 1:1