ГОРЕЩО В ПИК TV: ДПС и ДБ са хванаха за гушите заради главния прокурор Иван Гешев (ОБНОВЕНА)
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Словесен сблъсък между ДПС и ДБ разпали декларация на вторите, прочетена от Атанас Славов. Темата - главният прокурор Иван Гешев.
"Висшият съдебен съвет окончателно загуби своя авторитет пред обществото", прочете Славов в декларация, по повод неуспешния опит за отстраняване на главния прокурор.
Той се обяви срещу липсата на възможности за търсене на отговорност на Гешев. Необходима е процедура, която да не зависи от лоялността на членовете на ВСС.
"Идеите за реформа на съдебната система са битка ДБ“, призна си още с революционен плам той.
Декларацията на ДБ пък предизвика моменталната реакция на ДПС.
Лидерът Мустафа Карадайъ обясни, че върховенството на правото започва със спазване на Конституцията.
“Когато е необходимо се внасят промени в законите и Конституцията. ДПС са внесли промени, за да може главният прокурор да бъде разследван“, припомни Карадайъ, като влезе в спор и с водещия заседанието и.д. председател на Народното събрание Мирослав Иванов, след като излезе на трибуната, искайки процедура по начина му на водене.


