ГОРЕЩО В ПИК TV! Лорер със совалка в стаята на ДПС - разкри какво са договаряли (ВИДЕО)
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
"Нищо не сме подарили на Пеевски. Това, което няма да подарим, а ще изработим днес, е Наказателният кодекс. Той се разгръща, за да може срещу престъпления срещу омразата да могат да се преследват адекватно от нашите съдилища", каза пред ПИК TV Даниел Лорер, секунди след като излезе от стаята на Движението за права и свободи в парламента.
Как се чувства в тази НЕ коалиция - на този въпрос Лорер отговори така: "Търпим се, защото си даваме сметка защо го правим. Започнахме с ясното усещане, че трябва да направим нещо за България. Изборът на българския избирател отново и отново е един и същ. Имаме 1/5 от гласовете. И трябваше да решим или да имаме служебни правителства, които вадят България от европейския й път, или да направим нещо, така че България да върви по пътя, който е избрала."
"Днес ще направим и промени в Конституцията, които поправят съдебната система, ще оправим и НК, гласувахме бюджет, който не вдига данъци, заедно с това пазим 3-процентовия си дефицит", обобщи Даниел Лорер.


