Грандиозен скандал в ПИК! Каква е истинската причина държавната Комисия за публичен надзор да не отнеме лиценза на "KPMG"! Замесен ли е близък до Цветан Василев одитор? Каква е ролята на Искров?
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Нов скандал е на път да разбуни държавата по случая "КТБ". Комисията по публичен надзор вчера скандално реши да не отнеме лиценза на компанията одитираща банка - "KPMG".
Медията ни разкри смущаващи факти около въпросното решение.
Стана ясно, че само председателката на Комисията по публичен надзор Ваня Донева е гласувала за отнемането на лиценза на компанията, която си е затворила очите за вършените в КТБ нарушения.
Останалите представители в регулатора са четирима. Те са излъчени от Българската народна банка, Министерство на финансите, Комисията по финансов надзор и Института на дипломираните експерт счетоводители.
Всички те на тайно гласуване са защитили лиценза на "KPMG" и са санкционирали компанията със смешната сума от 100 000 лева, при положение, че оборотите на компания са стотици милиони.
Персонално не са глобени и двамата одитори, които са наблюдавали пряко ситуацията с КТБ.
Според информация на ПИК, единият от одиторите е признал в прокуратурата, че е в близки отношения с Цветан Василев.
Дали това е причината, за да не бъде санкциониран, засега не може да се каже с категоричност, тъй като липсват категорични доказателства.
Подозира се, че зад скандалното решение на Комисията по публичен надзор прозира и дългата ръка на Иван Искров, тъй като в регулатора има представител на БНБ, който е гласувал против отнемането на лиценза на "KPMG".


