BG EN

Гърция с големи отстъпки пред кредиторите

СВЕТЪТ ДНЕС

Гърция с големи отстъпки пред кредиторите

4088
на 30.04.2015
Гърция с големи отстъпки пред кредиторите
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Гръцкото правителство е предложило най-значителните отстъпки до сега в преговорите с международните кредитори в опит да отключи средства по спасителните пакети, съобщава агенция Ройтерс.

препоръчано

Късно в сряда, след поредната среща с кредиторите, Атина заяви, че е готова да продаде своите мажоритарни дялове в две от най-големите пристанища в страната, както и да направи отстъпки по въпроса с процентите от данъка върху добавената стойност и някои пенсионни реформи.

Агенцията отбелязва, че това е един от най-ярките знаци, че правителството в Гърция е готово да отстъпи пред подписването на сделка, както и че властите са под все по-голямо напрежение както отвън, така и вътре в страната. Скорошно допитване показва, че повече от три четвърти от гърците искат Атина да подпише сделка на всяка цена, само да остане в еврозоната. Страната се нуждае от спешна помощ преди на 12 май да изтече срока за поредния транш към Международния валутен фонд в размер на 750 млн. евро.

свързани новини

До сега правителството на премиера Алексис Ципрас отказваше да направи значителни отстъпки по три от своите основни параграфа, които обаче са и ключови в преговорите с т. нар. Брюкселска група – пенсиите, реформи в трудовия сектор и продажбата на държавни активи.

Отстъпките дойдоха, след като висшестоящ представител от еврозоната, участващ в преговорите заяви, че за да си осигури сделка, Гърция на всяка цена трябва да направи отстъпка по някой от чувствителните въпроси – пенсии, трудови реформи или данъци.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 15 декември - трудностите заобикалят Стрелците, Козирозите да бъдат уверени в успеха си САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 15 декември - трудностите заобикалят Стрелците, Козирозите да бъдат уверени в успеха си
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! След като бутнаха кабинета - всички лидери на ППДБ отидоха на крака при президента. Ген. Атанасов го пита ще прави ли партия, Радев увърта (ВИДЕО) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! След като бутнаха кабинета - всички лидери на ППДБ отидоха на крака при президента. Ген. Атанасов го пита ще прави ли партия, Радев увърта (ВИДЕО)
ново
Днес: 52
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК