Дания измъкна точка при гостуването си на Ирландия и се класира за Евро 2020

5322
на 19.11.2019

Отборът на Дания стана поредният финалист на Евро 2020 . Тимът успя да измъкна точка като гост на Ирландия, завършвайки 1:1 в директна битка за второто място в крайното класиране в група D.

За датчаните, които завършват квалификационната кампания без загубен мач, това бе четвърто равенство в кампанията.

С попадение на Мартин Брайтвайт в 73-ата минута Дания поведе. В 85-ата минута Мат Дохърти върна един гол, но за повече от равенство ирландците нямаха време.

В другия мач от групата Швейцария, която е победител в групата, се наложи като гост на Гибралтар с 6:1.

Швейцария приключва квалификациите на първото място със 17 точки, пред Дания с 16. Двата тима ще играят на Евро 2020. Ирландия остана на третото място с 13 точки, пред Грузия 8 и Гибралтар без спечелена точка.

Резултати от мачове от квалификации за Евро 2020

Гибралтар – Швейцария 1:6
Ирландия – Дания 1:1

Малта - Норвегия 1:2
Испания – Румъния 5:0. Нападателят на Лудогорец Клаудиу Кешерю остана на резервната скамейка за Румъния

Швеция – Фарьорски острови 3:0

Гърция – Финландия 2:1
Италия – Армения 9:1
Лихтенщайн – Босна и Херцеговина 0:3

Вече са ясни 19 от 24-те финалиста на Евро 2020. Това са тимовете на Русия, Украйна, Турция, Франция, Испания, Финландия, Швеция, Белгия, Полша, Германия, Холандия, Англия, Чехия, Португалия, Австрия, Хърватия, Швейцария и Дания.

Жребият за финалите на първенството трябва да се проведе на 30 ноември в Унгария.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 18 април - денят носи успех за Телците, Стрелците имат възможност да попълнят банковата си сметка САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 18 април - денят носи успех за Телците, Стрелците имат възможност да попълнят банковата си сметка
САМО В ПИК TV! Стойчо Стойчев предупреди за възможен страшен батак, ако Главчев подаде оставка: Всичко се счупи заради изказването на Борисов за външния министър (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Стойчо Стойчев предупреди за възможен страшен батак, ако Главчев подаде оставка: Всичко се счупи заради изказването на Борисов за външния министър (ВИДЕО)