BG EN

Две коли бомби взеха десетки жертви в Ирак

СВЕТЪТ ДНЕС

Две коли бомби взеха десетки жертви в Ирак

2504
на 27.10.2014
Две коли бомби взеха десетки жертви в Ирак
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Две коли бомби в Ирак убиха десетки в понеделник, съобщават властите, цитирани от световните медии. Атентатор-самоубиец се врязал с контролно-пропускателен пункт, обслужван от иракските войски и проправителствените шиитски милиции.

препоръчано

Смъртоносната атака станала в покрайнините на град Джурф ал Сахар. Убити са най-малко 24 души, а други 25 са ранени, информирал полицейски служител. Повечето от жертвите са от шиитската полиция. Никой не е поел отговорност за нападението.

Градът се намира на около 50 километра южно от Багдад, но атаката носи всички белези за нападение от „Ислямска държава". Джихадистите изгубиха контрол върху града в събота, когато иракските войници и шиитската полиция си го върнаха от екстремистката групировка.

Друга кола бомба се блъсна близо до магазини и ресторанти в Багдад. Убити са 15 души, а други 18 са ранени.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 16 декември - Телците да очакват новина за финансови постъпления, Водолеите да не пътуват САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 16 декември - Телците да очакват новина за финансови постъпления, Водолеите да не пътуват
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV: Противниците на еврото се събраха - Костадинов се подмазва на Румен Радев, иска избори през март ГОРЕЩО В ПИК TV: Противниците на еврото се събраха - Костадинов се подмазва на Румен Радев, иска избори през март
ново
Днес: 3
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК