BG EN

ДВОЕН АРШИН: Елена Йончева имала право на собствено мнение, а журналистката Виктория Георгиева не

Политика

ДВОЕН АРШИН: Елена Йончева имала право на собствено мнение, а журналистката Виктория Георгиева не

31094
на 18.12.2022
ДВОЕН АРШИН: Елена Йончева имала право на собствено мнение, а журналистката Виктория Георгиева не
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Софийският градски съд отхвърли иска на депутата от ГЕРБ Делян Добрев срещу евродепутата Елена Йончева. 

препоръчано

Поводът за делото беше случай от 2017 година. Тогава Йончева заяви, че в общината в Хасково, където Добрев е областен координатор на ГЕРБ, са назначени негови роднини и приятели. 

На първа инстанция, в районния съд, тя беше осъдена да плати обезщетение от 7000 лв., както и съдебните разноски. Втората инстанция обаче отмени това решение.

“Софийският градски съд отхвърлил иска на Делян Добрев срещу Елена Йончева. Решението е окончателно. Според съда Йончева имала право свободно да изразява мнението си по значими теми за обществото. Трогателно!

Даже няма да коментирам решението, макар това „всеки има право на мнение“ да ми звучи като „всеки има вкус, казало кучето и облизало з.....а си“ (с извинение).

Но се сещам, че преди около година и половина г-жа Йончева беше написала имейл до „Труд“, в който настояваше (да, именно тази дума беше използвала) да се публикува нейното мнение относно моя статия. Статията ми касаеше резолюция на ЕП, на която именно Йончева беше инициатор, а в нея се засегнаха и националните ни интереси с текста за ОМО „Илинден“.

Не знам дали си спомняте тази резолюция, тя беше внесена от Йончева и Радан Кънев (каква мила колаборация) и уж касаеше върховенството на закона у нас, но някак случайно стана въпрос и за неспазването на правата на човека и на... ОМО „Илинден“. Тогава дори от БСП (чийто представител е Йончева) се обявиха против спорната точка, като заяви, че тя не отразява позицията на партията по този въпрос.

Та ми стана много забавно, че думите на Елена Йончева, засягащи Делян Добрев, били просто мнение, с което решение на съда е напълно съгласна дамата, а моята статия, касаеща онази доста долнопробна резолюция, насочена срещу страната ни, била внушение - отново според дамата“, написа във Фейсбук журналистката Виктория Георгиева, коментирайки решението на съда.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за Деня на студентите: Стрелецът да внимава с щедростта, неочаквани пари за Водолея
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 35
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК