Десет от Интер грабнаха трите точки от Болоня

3410
на 27.10.2015

ПИК с нов канал в Телеграм

Отборът на Интер се върна на победния път в Серия "А". Тази вечер "нерадзурите" надиграха Болоня с 1:0 в гостуването си от междинния 10-ти кръг. Единственото попадение в мача дойде в 67-ата минута, а негов автор бе Мауро Икарди. Гостите стигнаха до гола след като бяха останали с 10 човека на терена и след груба грешка в защитата на съперника. С тази победа Интер спря серията си от 4 мача без победа в актива си и 3 поредни равенства и временно отново се изкачи на върха в класирането.

През първото полувреме положенията пред двете врати почти липсваха. Домакините организираха интересна атака в 5-ата минута, като Антони Муние бе изведен хубаво зад защитата, но от добра позиция той не успя да отиграе топката. След това Интер имаше инициативата и първо в 28-ата минута Адем Ляич центрира от фаул, а Иван Перишич стреля неточно с глава. След това в 41-ата минута Давиде Сантон напредна по крилото и центрира хубаво за Мауро Икарди, но в последния момент защитник се намеси решително и изчисти в корнер. В 45-ата минута пък самият Ляич пробва интересен удар от фаул, но не успя сериозно да затрудни вратаря на домакините.

Второто полувреме започна с леко раздвижване в играта на "нерадзурите". В 55-ата минута Марсело Брозович пробва далечен удар. След това в 59-ата минута Перишич засече хубаво центриране в наказателното поле, но защитник изчисти пред голлинията. В 61-ата минута обаче гостите останаха с човек по-малко на терена, след като Фелипе Мело получи доста пресилен втори жълт и червен картон, пише Sportal.bg.

Вместо Болоня да се възползва от численото си преимущество, домакините буквално подариха победата на своя съперник. В 67-ата минута една дълга топка бе пратена към Ляич, защитникът Алекс Ферари можеше да изчисти, но се намеси комично и позволи кълбото да стигне до сърбина, който напредна и подаде на Икарди, а той отблизо бе точен за 0:1.

До края Болоня се хвърли да търси изравняването, но играчите на Интер контраатакуваха доста опасно и в 78-ата минута отново Икарди отправи опасен удар отблизо. В добавеното време домакините стигнаха до най-добрата си голова възможност в мача, като Матия Дестро отправи бомбен шут от воле от точката на дузпата, но Самир Ханданович с блестяща намеса опази вратата си.

В крайна сметка мачът завърши без повече попадения и Интер взе ценни три точки, като вече има актив от 21, с които отново се завърна начело във временното класиране. Болоня пък може много да съжалява след тази загуба, като тя бе 8-ма от началото на сезона и тимът се намира на 18-ото място с едва 6 спечелени точки.

САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първия от серията почивни дни: Пари за Овните, Лъвовете да не са излишно щедри САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първия от серията почивни дни: Пари за Овните, Лъвовете да не са излишно щедри
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Доган пак дойде в централата на ДПС - едри мъжаги го пазят с телата си (СКАНДАЛНО ВИДЕО) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Доган пак дойде в централата на ДПС - едри мъжаги го пазят с телата си (СКАНДАЛНО ВИДЕО)