ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Токът в село Лозен от години спира по 10-20 пъти на ден. В неделя хората излязоха на протест и блокираха южната дъга на Околовръстния път на София. „Последната седмица нямахме ток по 5 часа на ден.
Причината е, че захранването не е добро”, казаха в „Здравей, България” по Нова телевизия потърпевшите. Директорката на детската градина сподели, че това е много голям проблем.
„Справяме се трудно, защото се отопляваме на ток. Не можем да приготвим навреме храната”, каза тя. Проблемът в село Лозен е от повече от 5 години. Хората се оплакват, че непрекъснато им горят електроуредите. В същото време плащат по над 100 лева ток.
От ЧЕЗ са обещали, че до 3 месеца ще разрешат проблема. Хората се заканиха, че ще спрат да си плащат тока и ще блокират пътища.
„Предстои да се изгради кабелна връзка между Долни и Горни Лозен, с което да подсигурим изцяло захранването и минимизираме риска от аварии. Новата кабелна връзка ще бъде изградена до 3 месеца”, обеща Виктор Станчев, директор "Експлоатация и поддържане - ЧЕЗ".


