BG EN

Доц. Ангел Кунчев посочи симптомите на новия коронавирус и разкри води ли до тежки усложнения

Здраве

Доц. Ангел Кунчев посочи симптомите на новия коронавирус и разкри води ли до тежки усложнения

34144
на 31.07.2024
Доц. Ангел Кунчев посочи симптомите на новия коронавирус и разкри води ли до тежки усложнения
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Имаме спокоен сезон от гледна точка на заразните болести, няма големи взривове и хората могат да си карат спокойно почивката, не мисля, че Гърция изнася ковид, заяви в "Денят започва" доц. Ангел Кунчев, главен държавен здравен инспектор.

препоръчано

По думите му циркулация на ковид има навсякъде в Европа.

"Следим го, за да знаем появява ли се нещо ново, има значително повишаване на заболеваемостта, но не е притеснително, очаквано е за летния сезон, хората го карат на крака - засяга горните дихателни пътища, сълзене на очите, носа, гърлото, кашлицата е остра, лаеща, продължителна 3-4 седмици, трудно се подтиска с медикаменти, рядко имаме отпадналост и висока температура, рискът за тежки усложнения е много по-малък" допълни доц. Ангел Кунчев.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Журналистът Борис Ангелов с остър коментар за провала в управлението на туризма: Лидерите не се интересуват от този сектор, оставен е на самотек (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Журналистът Борис Ангелов с остър коментар за провала в управлението на туризма: Лидерите не се интересуват от този сектор, оставен е на самотек (ВИДЕО)
ново
Днес: 2
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК