Драматична победа за Атлетико, Луис Суарес се вихри

Топ новина

7486
на 22.01.2021

Атлетико (Мадрид) записа шеста поредна победа в настоящата кампания на Ла Лига и продължава да е убедителен лидер в класирането. Тимът воден от Диего Симеоне вече има аванс от 7 точки пред втория във временната таблица отбор - Реал (Мадрид), след много трудна победа на Атлетико с 2:1 над Ейбар като гост.

"Дюшекчиите" постигнаха обрат в мача с два гола на Луис Суарес, вторият от които падна от дузпа в 89-ата минута.

Ейбар поведе в 12-ата минута от дузпа. Любопитното е, че тя бе изпълнена от вратаря Марко Дмитрович. Сърбинът Дмитрович не трепна и преодоля Ян Облак, ставайки първият страж от 2011 година с гол в Ла Лига.

В 40-ата Суарес изравни с премерен удар по диагонала след грешка в защитата на домакините.

В края на двубоя уругваецът Луис Суарес беше фаулиран в наказателното поле и сам изпълни хладнокръвно отсъдения наказателен удар, информира БНР. Опитният нападател Суарес се представя много силно за Атлетико досега през кампанията.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена - ето какво я очаква всяка зодия в празничния ден САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена - ето какво я очаква всяка зодия в празничния ден