BG EN

Дупки зейнаха след снега на Е-79

Региони

Дупки зейнаха след снега на Е-79

10736
на 08.01.2016
Дупки зейнаха след снега на Е-79
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

За множество дупки по главен път Е-79 в отсечката между тунела преди Благоевград и бензиностанция „Лукойл” на входа на града алармираха водачи на моторни превозни средства, пътуващи по маршрута, пише "Струма бг".

препоръчано

Те изразиха безпокойството си, че зейналите дупки създават реална опасност от реализиране на пътнотранспортно произшествие предвид факта, че маршрутът е изключително натоварен, а автомобилите карат с висока скорост.

 Част от дупките са с по-малък диаметър, но много са и с диаметър над 40 см и дълбочина на места над 5 см, а големината им расте ежедневно от големия трафик леки и тежкотоварни автомобили. Снегът от последната седмица и лугата, с която се обработват пътните артерии, също вероятно са оказали влияние за разрастването на опасните дупки, които според водачи са се появили през последните няколко седмици.

За да предпазят колите си, водачите криволичат по пътното платно в опит да избегнат преминаването през дупките. Много често такива маневри водят до навлизане в насрещното платно или на банкета, което е сериозна предпоставка за пътен инцидент.

„Резките маневри са опасни и при евентуални заледявания на пътя, защото при наличие на лед дори и опитен водач трудно би могъл да овладее автомобила, а да не говорим за младите шофьори“, коментираха пътуващи по пътя и за пореден път отправиха въпрос към управляващите защо да плащат 97 лева за винетка, след като се допуска дори толкова важни пътни артерии, какъвто е главен път Е-79, да бъде в такова състояние.

Другият въпрос, който водачите отправиха, е при пътен инцидент в резултат на лошия път кой ще бъде виновен и ще поеме вината - фирмите-изпълнители, които полагат некачествен асфалт, или държавата, която трябва да осъществява контрола над изпълнението и използваните материали.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за първата неделя на декември: Девите да внимават с кого общуват, подводни камъни за Водолея
ПИК TV x
Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО) Проф. Рачев С ШОК ПРОГНОЗА пред ПИК TV: Никулден идва с пролетни температури, а после... (ВИДЕО)
ново
Днес: 52
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК