BG EN

Държавата започва масирана продажба на терени в Бургас

Региони

Държавата започва масирана продажба на терени в Бургас

12036
на 20.04.2019
Държавата започва масирана продажба на терени в Бургас
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Държавата започва „масирана” продажба на терени в Бургаско. На сайта на Агенцията за приватизация и следприватизационен контрол (АПСК са публикувани над 10 обяви за предстоящи търгове в близките две  седмици.

препоръчано

Те са за парцели в Промишлена зона „Север” в Бургас с големина между половин и четири декара.

Процедурата за приватизация е инициирана от областния управител Вълчо Чолаков, пише "Флагман". Той обясни, че е подал терените за продажба още в периода 2016 – 2017 г. Процедурата обаче, изглежда, е доста продължителна, защото АПСК обявява търговете едва сега. Чолаков, че става въпрос за общо двайсетина имота - в община Несебър и в промишлени зони в Бургас и Карнобат.

Областният управител подавал за приватизация само терени, към които е имало заявен инвеститорски интерес.

Припомняме, че наскоро минаха два търга. Единият бе за имот в Бургас, но на него не се яви нито един кандидат. Причината вероятно е, че цената е доста по-висока от пазарната. Това по принцип било обяснението на евентуалните инвеститори.

Вторият търг бе за парцел в Слънчев бряг, на който се яви само един кандидат и го спечели.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 15 декември - трудностите заобикалят Стрелците, Козирозите да бъдат уверени в успеха си САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 15 декември - трудностите заобикалят Стрелците, Козирозите да бъдат уверени в успеха си
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! След като бутнаха кабинета - всички лидери на ППДБ отидоха на крака при президента. Ген. Атанасов го пита ще прави ли партия, Радев увърта (ВИДЕО) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! След като бутнаха кабинета - всички лидери на ППДБ отидоха на крака при президента. Ген. Атанасов го пита ще прави ли партия, Радев увърта (ВИДЕО)
ново
Днес: 45
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК