BG EN

Държавната дума иска въвеждане на задължителни металодетектори за търговските центрове

ЧАС ПИК

Държавната дума иска въвеждане на задължителни металодетектори за търговските центрове

1759
на 24.11.2015
Държавната дума иска въвеждане на задължителни металодетектори за
търговските центрове
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Депутатът в комисията по сигурност и противодействие на корупцията в Държавната дума на Русия Олег Денисенко поиска от координиращия силовите ведомства Национален антитерористичен комитет (НАК) и МВР спешно да задължат търговските центрове да поставят металодетектори и да засилят контрола над тези обекти, съобщава “Известия“, цитиран от Фокус.

препоръчано

В писмо на депутата до институциите се отбелязва, че укрепването сигурността на търговските центрове е особено важно в преди новогодишния период, когато посещаемостта в големите магазини рязко се увеличава. 
Адвокат Игор Трунова коментира през изданието, че искането може да бъде изпълнено в кратки срокове и не е нужно приемането на нови нормативни актове. 

„За задължаването на търговските центрове да поставят металодетектори не е нужен отделен закон или подзаконов акт. Всички пълномощия са дадени на НАК в закона за противодействие на тероризма. Решението може да бъде взето в кратки срокове“, обяснява той. 

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
Шефът на Галъп Петко Петков пред ПИК TV: Само трипартийна коалиция ще може да излъчи правителство (ВИДЕО) Шефът на "Галъп" Петко Петков пред ПИК TV: Само трипартийна коалиция ще може да излъчи правителство (ВИДЕО)
ново
Днес: 23
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК