Евертън взе отличен аванс, познатите ни хулигани от Сплит вилняха по трибуните, прекратиха мача

3137
на 18.08.2017

Евертън постигна отличен турнирен резултат от 2:0 при домакинството си на Хайдук (Сплит) в първия дуел между двата тима за място в групите на Лига Европа. Срещата ще се запомни с проблемите с гостуващите фенове. Малко след първия гол на англичаните - дело на Майкъл Кийн в 30-ата минута, хърватската агитка се сби със стюардите, започна да чупи и да мята седалки по останалите фенове, както и да хвърля бомбички., предава Спортал.В резултат на това срещата беше спряна за известно време, а футболистите на двата отбора бяха прибрани в съблекалнята.

След като всичко се успокои, мачът продължи, а за нещастие на гостите Евертън им вкара втори гол точно преди почивката, като този път точен беше Идриса Гай.

Хайдук обаче не игра никак слабо и дори отправи повече удари в очертанията на вратата - 6 срещу 3, но момчетата на Роналд Куман се измъкнаха невредими. Роля за това има вратарят Джордан Пикфорд, който малко преди края блесна с ключово спасяване.

Стадион “Полюд” в Сплит очаква реванша на 24 август от 22:00 часа.

ЕВЕРТЪН - ХАЙДУК (Сплит) 2:0