Евертън се изложи срещу 10 от Аполон

4360
на 29.09.2017

Английският Евертън показа нагледно, че Лига Европа не му е приоритет, след като завърши 2:2 на "Гудисън Парк" с кипърския Аполон Лимасол в двубой от група Е. Тимът от Острова водеше с 2:1, а допусна изравняване в самия край на срещата и то в момент, когато гостите бяха с 10 души на терена.

Резултатът откри Аполон чрез Адриан Сардинеро в 12-ата минута. Девет по-късно завърналият се в Евертън Уейн Рууни изравни. Това беше гол номер 40 за Рууни в Европа, като любопитното е, че първото му попадение е отбелязано на същата дата 28 септември, но през 2004 година. "Карамелите" излязоха напред в резултата в 66-ата минута, когато се отличи Никола Влашич с първия си гол с екипа на Евертън.

В другия мач от групата Олимпик Лион и Аталанта също не се победиха и завършиха 1:1. Домакините откриха чрез Бертран Траоре в 45-ата минута. Той се опита да вкара с пета, но топката срещна тялото на вратаря на тима от Бергамо, но при добавката опъна мрежата му.
В 57-ата минута Алехандро Гомес изравни със страхотен гол след късо изпълнение на пряк свободен удар и успя да промуши топката през стената. До края на мача футболистите на Аталанта бранеха изгодния за тях резултат, като удържаха натиска на домакините.