BG EN

Евроатлантическата интеграция на Югоизточна Европа е основната тема на срещата на върха в Словения

Европа

Евроатлантическата интеграция на Югоизточна Европа е основната тема на срещата на върха в Словения

4408
на 03.06.2017
Евроатлантическата интеграция на Югоизточна Европа е основната тема на срещата на върха в Словения
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Основната тема на срещата на върха в Словения е евроатлантическата интеграция и подобряване на икономическото сътрудничество между страните от Югоизточна Европа, която се провежда всяка година в словенския дворец Бърдо край Кран, предава македонската телевизия „Сител“, цитиран от "Фокус".
Освен домакините от Любляна, в срещата участват и лидерите на Македония, Хърватия, Сърбия, Черна гора, Косово, Албания и Босна и Херцеговина. 
Македонският президент Георги Иванов в обръщението си по време на преговорите се очаква да отбележи, че от решаващо значение за напредъка на страната му, е деблокирането на процесите за евроинтеграция, както и засилено сътрудничество на силите за сигурност от региона с цел успешно справяне с мигрантската криза. В македонската делегация е и новият министър на външните работи Никола Димитров.

препоръчано
Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
САМО В ПИК TV! Топ прогнозата на проф. Георги Рачев за февруари: Месецът ще бъде с 3 до 5 градуса по-топъл от нормалното, но във вторник и сряда... (ВИДЕО) САМО В ПИК TV! Топ прогнозата на проф. Георги Рачев за февруари: Месецът ще бъде с 3 до 5 градуса по-топъл от нормалното, но във вторник и сряда... (ВИДЕО)
ново
Днес: 30
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК