Евродепутатът Асим Адемов: ДБ спокойно може да се прекръсти на Демократична бухалка
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
ДБ спокойно може да се прекръсти на Демократична бухалка. Това написа на страницата си във Фейсбук евродепутатът Асим Адемов, който иронизира съпредседателя Христо Иванов по повод негова изцепка.
На заседание на парламентарната група на формацията в една от залите на парламента, при незнайно защо включени камери и микрофони, Христо Иванов разясни пред депутатите на ДБ какво се случва в процеса на преговорите за съставяне на правителство с третия мандат.
Този негов цитат взриви мрежата и предизвика множество коментари, както и излизането на ИТН от преговорите: "Тошко казва, че ще гласуват след избиране на правителство, защото искат да са сигурни, че ако вие си направите бухалка ние ще сме в коалицията в която тази бухалка ще я управлява. Иначе няма да ви гласуваме бухалка, после да отидем на избори и вие да я контролирате".


