BG EN

Експерт: Основният проблем при конфискуването на имущество е управлението му след това

БЪЛГАРИЯ ДНЕС

Експерт: Основният проблем при конфискуването на имущество е управлението му след това

2718
на 28.04.2015
Експерт: Основният проблем при конфискуването на имущество е управлението му след това
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Асоциация "Прозрачност без граници" организира днес международна конференция, на която ще се сравнят практики в различните държави при отнемането на незаконно имущество в полза на държавата.

В "Преди всички" изпълнителният директор на асоциацията Калин Славов заяви, че основният проблем при конфискуването на имущество в България е свързан с управлението му, след като бъде отнето:

"Знаете, че съществува специален междуведомствен съвет, на ниво заместник-министри, който е извън рамките на Комисията. Вече трета година, откакто действа този закон, той се е събирал само веднъж. За нас е изключително важно да знаем как това отнето имущество се използва в обществото. Защото част от идеята на подобен вид законодателство е да се манифестира ясно силата на държавата над организираната престъпност и на нейните възможности да засегне икономическите ѝ основи."

препоръчано
Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 22 декември: Телецът да се готви за данъци, изненади и път за Скорпиона САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 22 декември: Телецът да се готви за данъци, изненади и път за Скорпиона
ПИК TV x
СКАНДАЛНО РАЗКРИТИЕ! Хора на ген. Атанасов искали да сготвят Слави с наркотици (ВИДЕО) СКАНДАЛНО РАЗКРИТИЕ! Хора на ген. Атанасов искали да сготвят Слави с наркотици (ВИДЕО)
ново
Днес: 20
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК