ГОРЕЩО
Радев анонсира предстояща среща с Алексадър Вучич
АКЦИЯТА В НЕСЕБЪР: Белезници за шефа на ВиК и заместника му, заковали ги с белязани пари
ВРЕМЕ ЗА ПЛАЖ! Слънцето напича, валежи са възможни следобед само на изток и над планините (КАРТИ)
Паун Цонев в ПИК и "Ретро": Българското здравеопазване – болните носят щастие! Директорите на болници с космически заплати да кажат „мерси“ на Иван Костов
МЪЛНИЯ! Осъдиха окончателно Асен Василев след 4-годишна битка
Може и по e-mail, но само в PDF и TIFF формат
1 януари е крайният срок, в който българите в чужбина могат да подават заявления за гласуване в дипломатическо или консулско представителство, съобщава БТА. За откриване на избирателна секция за референдума на 27 януари са нужни поне 20 заявления за съответното представителство, уточняват от ЦИК. Ръководителите на дипломатическите и консулските представителства трябва да представят информация за постъпилите заявления в ЦИК и външно министерство не по-късно от 3 януари. Заявлението може да бъде намерено в интернет страницата на ЦИК - http://www.cik.bg/ и на външно министерство - http://www.mfa.bg/. То може бъде подадено лично в дипломатическото или консулското представителство; може да бъде изпратено по пощата, до дипломатическото и консулско представителство, където гражданинът желае да гласува, като пощенското клеймо трябва да е с дата до 1 януари 2013 година. Третият вариант е изпращане на електронна форма - сканирано изображение на саморъчно подписаното заявление, на е-mail адреса на съответното българско дипломатическо или консулско представителство. Електронният файл обаче трябва да е PDF или TIFF формат. В дипломатическите или консулски представителства могат да гласуват български граждани, навършили 18 години, неизтърпяващи наказание лишаване от свобода, не са поставени под запрещение и които имат постоянен адрес на територията на България към 9 ноември 2012 година, когато е обнародван указът на президента за насрочване на референдума.препоръчано


