ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Епидемия от Хепатит "А" пламна сред ромите в странджанското село Звездец. Били са регистрирани пет случая на заразени циганчета, които са ученици и пътуват до общинския център Малко Търново. Причината за болестта е лошата хигиена на мургавите хлапета.
Незабавно от Община Малко Търново са реагирали за да не се стигне до разрастването на заразата.
„Спазваме всички предписания на РЗИ и успяхме да овладеем ситуацията, изпратихме фирма, която да дезинфекцира домовете им. Взели сме всички мерки и в училището, и в здравните заведения”, каза кметът на Община Малко Търново Илиян Янчев.
На съучениците на болните деца са направени кръвни изследвания. Тази вечер е предвидена среща, на която общински служители ще разясняват на родителите как да поддържат хигиена, за да не се пренася болестта.
Хепатит "А" е известен като болестта на мръсните ръце. Специалистите съветват ръцете често да се мият с топла вода и сапун


