BG EN

Ердоган иска джамия в Атина

Европа

Ердоган иска джамия в Атина

11360
на 17.02.2019
Ердоган иска джамия в Атина
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Турският президент Реджеп Тайип Ердоган предложи в събота джамията в Атина да се отвори , включително с изграждане на минарета, ако гръцкият премиер иска да бъде отворена отново семинария в Халки, Истанбул.

препоръчано

Гръцкият премиер Алексис Ципрас беше в Турция този месец и посети оспорваните забележителности - Света София и вече затворената гръцка православна семинария w Халки.
Ципрас каза по време на посещението си в семинарията на остров Хейбели край Истанбул на 6 февруари, че се надява при следващото има посещение с Ердоган училището да бъде отворено отново.

Бъдещите свещеници на Константинополската епархия са били обучавани в семинарията, която е закрита през 1971 г. след напрежението между Анкара и Атина заради Кипър.
В събота Ердоган се оплака, че джамията Фетхие в Атина няма минарета, въпреки че гръцкото правителство настоява, че ще я отвори.

Джамията е построена през 1458 г. по време на османската окупация на Гърция, но от 1821 г. не е била използвана като джамия.

"Виж, искаш нещо от нас, искаш семинарията на Халки. И аз ти казвам (Гърция), ела, да отворим джамията Фетхие," каза Ердоган по време на митинг в Одрин преди местните избори на 31 март.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Гражданинът Радев напусна президентството - извика си малобройна агитка да го пази от медиите (СНИМКИ/ВИДЕО) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Гражданинът Радев напусна президентството - извика си малобройна агитка да го пази от медиите (СНИМКИ/ВИДЕО)
ново
Днес: 114
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК