BG EN

ЕС реформира на Световната здравна организация след провала с коронавируса

ЕС

ЕС реформира на Световната здравна организация след провала с коронавируса

13146
на 23.10.2020
ЕС реформира на Световната здравна организация след провала с коронавируса
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Европейският съюз е подготвил пакет от предложения за реформиране на Световната здравна организация (СЗО), които предвиждат повишена прозрачност на механизма за сътрудничество със страните членки, съобщава Ройтерс, позовавайки се на черноватана документа.

препоръчано

Tекстът на документа от 19 октомври е съставен от германското правителство след консултации с представители на други държави-членки на ЕС на фона на критиките към Китай за липсата на прозрачност на данните, предоставени на СЗО в началото на пандемията от коронавируса.

Той съдържа План за справяне с финансирането, управлението и правните недостатъци на СЗО в рамките на няколко месеца.

Пакетът предвижда СЗО да предприеме необходимите мерки за повишаване на прозрачността на Международния механизъм за мониторинг на спазването на здравното регулиране. Тези мерки следва да осигурят бърз обмен на информация за извънредни ситуации в здравеопазването между държавите-членки. 

Документът отбелязва, че ЕС признава ключовата роля на СЗО за справяне със здравните кризи, въпреки недостатъците на организацията. Сред проблемите, разгледани в документа, ЕК отбелязва липсата на предвидимо и устойчиво финансиране на организацията и липсата на прозрачност в цялостната й работа.

Бомба x
Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии Хороскоп за март: Трансформация и баланс за всички зодии
ПИК TV x
ПИК TV! ЦИК с нови данни за предстоящите избори: Купените 12 837 машини са от 2021 г., ремонтите им се поемат от държавата (ВИДЕО) ПИК TV! ЦИК с нови данни за предстоящите избори: Купените 12 837 машини са от 2021 г., ремонтите им се поемат от държавата (ВИДЕО)
ново
Днес: 52
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК