Ето защо вратарят на Египет отказа да приеме награда след мач от Световното първенство

15116
на 17.06.2018

Вратарят на националния отбор по футбол на Египет Мохамед ел Шенави отказа да приеме наградата за най-добър играч на мача срещу Уругвай (0:1), съобщи френското издание "Екип", цитирано от БТВ.

Стражът взел това решението по религиозни съображения, тъй като спонсорът на наградата "Играч на мача", която се дава след всеки мач от турнира, е алкохолна компания.

Ел Шенави, който изигра едва четвъртия си двубой с националната фланелка, на два пъти спаси чисти положения на водещият нападател на Уругвай Луис Суарес и изби мощен удар на другата голяма звезда на южноамериканците Единсон Кавани от границата на пеналта.

Той успя да запази вратата си „суха“ почти до самия край на двубоя, като минута преди края бе преодолян след удар с глава на  Хосе Мария Хименес.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 14 юни - Лъвовете да сдържат емоцията си, Везните да не прекаляват със стремежа си към власт САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 14 юни - Лъвовете да сдържат емоцията си, Везните да не прекаляват със стремежа си към власт
Политологът Татяна Буруджиева издаде пред ПИК: Ще има правителство от четири партии Политологът Татяна Буруджиева издаде пред ПИК: Ще има правителство от четири партии