ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Френската авиокомпания "Еър Франс" получи разрешение от Руската федерация за нов план за полет по маршрута Париж-Москва-Париж, заобикаляйки въздушното пространство на Беларус, съобщиха за кореспондента на ТАСС от компанията.
Говорител на компанията потвърди, че първият такъв полет е излетял сутринта на 29 май от летище Париж Руаси “Шарл дьо Гол“.
По-рано източник в летищните служби разказа пред ТАСС за възобновяването на полетите на авиокомпанията до Москва. Това беше първият полет след тридневна пауза.
Тези дни пътниците на френския въздушен превозвач бяха транспортирани от руската авиокомпания "Аерофлот", предава "Фокус".
"Еър Франс" отмени полетите от Париж до Москва в сряда, четвъртък и петък. Компанията обясни, че полетите са отменени по технически причини, след като руската страна не одобри план за полет, заобикалящ въздушното пространство на Беларус.


