BG EN

Жега в парламента! ДПС дава Москов на съд

ЧАС ПИК

Жега в парламента! ДПС дава Москов на съд

13975
на 12.11.2015
Жега в парламента! ДПС дава Москов на съд

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Тунчер Кърджалиев, Хасан Адемов и други народни предствители от групата на ДПС, както и представители на КТ "Подкрепа" дадоха трибуна в кулоарите на Народното събрание. Те обявиха, че дават поредния закон на Петър Москов на Конституционния съд. Това е закона за лечебните заведения, който според тях противоречи на конституцията.

препоръчано

„Как НЗОК ще работи с приетия по този начин закон, как ще се откриват нови болници. Това е в пълно противоречие на конституцията и контрола на болничните заведения. Първият вариант беше приет на 50 процента и само с великодушието на Бойко Борисов, закон успя да мине напред”, каза Тунчер Кърджалиев.

Хасан Адемов пък съобщи, че групата на ДПС се е срещала с български лекарски съюз, които също са против закона. „Това е втори закон на министър Москов, който даваме на съд и той трябва да се замисли, а не да се занимава с пушачите”, довърши Адемов. 

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! ГЕРБ с оферта към Йотова: Ако посочите депутат, който може да се справи като служебен премиер, ние ще го подкрепим за председател на Народното събрание (ВИДЕО/СНИМКИ) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! ГЕРБ с оферта към Йотова: Ако посочите депутат, който може да се справи като служебен премиер, ние ще го подкрепим за председател на Народното събрание (ВИДЕО/СНИМКИ)
ново
Днес: 31
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК