Жозе Моуриньо регистрира първата си загуба начело на Тотнъм на „Олд Трафорд”

8470
на 05.12.2019

Новият треньор на Тотнъм Жозе Моуриньо регистрира първата си загуба като треньор на Тотнъм. Това стана при завръщането на португалския специалист на стадиона на един от бившите му клубове – Манчестър Юнайтед.

В мач от междинния, 15-и кръг във Висшата лига, Манчестър Юнайтед победи Тотнъм с 2:1.

Маркъс Рашфорд в 6-ата минута откри резултата в мача, давайки преднина на Манчестър Юнайтед. Голяма вина за гола обаче има вратарят на гостите от Лондон Пауло Кацанига. В 39-ата минута Деле Але възстанови равенството. Отново Рашфорд от дузпа в 49-ата минута  оформи крайното 2:1 за Манчестър Юнайтед.

Лидерът Ливърпул продължава уверения си ход, като постигна 14-ата си победа за сезона. В дербито на Ливърпул избраниците на мениджъра Юрген Клоп победиха като домакини  Евнертън с 5:2.

В класирането Ливърпул е лидер с 43 точки,  пред Лестър 35, Манчестър Сити 32 и др.