Моуриньо дебютира с победа за Тотнъм

17108
на 23.11.2019

Free Bet Бонус за специалистите в Спортните Залози на efbet.com (18+)

Жозе Моуриньо дебютира с победа начело на английския футболен клуб Тотнъм, който надви с 3:2 Уест Хем като гост в първи мач от 13-ия кръг на Висшата лига. Така "шпорите" се изкачиха на шесто място със сбор от 17 точки и осем по-малко от четвъртия Манчестър Сити. Пети е Шефилд Юнайтед също със 17.

Последният голмайстор в ерата на Маурисио Почетино отбеляза първото попадение и при Моуриньо. Хюн-мин Сон получи топката вляво по атаката от Деле Али, дриблира покрай статичния Иса Диоп и вкара за 1:0 в 36-та минута.

Само седем по-късно кореецът записа и асистенция, след като пусна пас от лявото крило към далечната греда и бразилецът Лукас Моура засече топката в мрежата на Роберто Хименес за 2:0.

Тотнъм поведе с три гола в 49-та минута чрез Хари Кейн, който засече с глава центриране на Серж Ориер, а Уест Хем върна само две попадения до края на мача. Негови автори станаха Михаил Антонио в 73-та минута и Анжело Огбона в шестата на добавеното време.

Уест Хем е 16-и в класирането с 13 точки и пет по-вече от първия под чертата на изпадащите Уотфорд, предава БНР.