BG EN

Задържаха под стража грабителите на 91-годишна жена

Темида

Задържаха под стража грабителите на 91-годишна жена

6731
на 20.07.2017
Задържаха под стража грабителите на 91-годишна жена
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

По искане на Окръжната прокуратура в Шумен съдът взе мярка за неотклонение „Задържане под стража“ на извършителите на грабеж на 91-годишна жена

препоръчано

33-годишният Кънчо С. и съучастникът му – 24-годишният Евгени Й., ще останат в ареста, след като днес, 20 юли 2017 г., състав на Шуменския окръжен съд уважи исканията на Окръжната прокуратура за вземане на мярка за неотклонение „Задържане под стража“. Те са привлечени като обвиняеми за грабеж на 91-годишна жена - престъпление по член 199, ал. 1, т. 2 и 4, във връзка с член 198, ал. 1 от Наказателния кодекс.

На 17 срещу 18 юли 2017 г. Евгени предложил на приятели си Кънчо да направят „удар“. Имал информация, че 91-годишната баба К. от село Имренчево разполага с 1000 лева. Жената живеела самотно от 50 години, след като останала вдовица.

След като прескочили оградата на дома й, Евгени счупил стъклото на преддверието на къщата, влязъл вътре и отключил вратата. Влезли в стаята, където спяла възрастната жена. Тя се събудила от шума от счупеното стъкло.  

Евгени започнал да иска парите  на възрастната жена. Тя обяснила, че има само 40 лева, след като си купила дърва. Евгени тършувал из стаята да търси скътани пари, а Кънчо му светел с мобилния си телефон.

В едно чекмедже 24-годишният мъж открил портмонето на бабата, в което имало 2 банкноти по 20 лева. Разкъсал възглавница, в която намерил найлонов плик с три банкноти по 50 лева, но продължавал да настоява за още пари.

За да принуди възрастната жена да разкрие къде си държи парите, Евгени я хванал за врата. Жертвата се изплашила и дръпнала ръцете му, за да не удуши. Тогава Евгени я ударил с възглавница в главата.

Жертвата разпознала по гласа Кънчо, когото познавала от дете, тъй като й бил съсед.

След като били разкрити, парите - предмет на грабежа, са открити и иззети от двамата обвиняеми. Двамата са рецидивисти, осъждани са неколкократно за тежки умишлени престъпления.

Определенията на Шуменския окръжен съд подлежат на обжалване пред Апелативния съд във Варна.

 

 

 

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 12 декември: Фалит дебне Близнаците, пари за Рибите САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 12 декември: Фалит дебне Близнаците, пари за Рибите
ПИК TV x
ТОТАЛЕН ШОК! Ивайло Мирчев се закани да реже главата на министъра на енергетиката (ВИДЕО) ТОТАЛЕН ШОК! Ивайло Мирчев се закани да реже главата на министъра на енергетиката (ВИДЕО)
ново
Днес: 18
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК