BG EN

Започва изплащането на еднократната помощ от 300 лв. заради чумата по свинете

Животът днес

Започва изплащането на еднократната помощ от 300 лв. заради чумата по свинете

4825
на 02.09.2019
Започва изплащането на еднократната помощ от 300 лв. заради чумата по свинете
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

От днес започва изплащането на еднократната помощ от 300 лв. на стопанство, евтаназирало животните си заради африканската чума по свинете. 

препоръчано

То ще става по утвърден график, съгласуван с кметовете на населените места. Право на обезщетение имат стопанствата в 20-километровите санитарни зони около индустриалните ферми и тези с висок епизоотичен риск.

Ще бъдат подпомагани собствениците, които отглеждат до 5 прасета в "лично стопанство", не продават месо на пазара и са предприели мерки за почистване и дезинфекция на своите обекти.

В областите Благоевград, Бургас, Габрово, Сливен, Стара Загора и Ямбол изплащането ще започне в следващите дни. Единствено в област Кърджали помощи няма има, тъй като няма и подадени заявления за обезщетения.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 12 декември: Фалит дебне Близнаците, пари за Рибите САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 12 декември: Фалит дебне Близнаците, пари за Рибите
ПИК TV x
Времето полудя! Проф. Георги Рачев с ЛОША ПРОГНОЗА пред ПИК TV - ще видим сняг за Коледа през крив макарон (ВИДЕО) Времето полудя! Проф. Георги Рачев с ЛОША ПРОГНОЗА пред ПИК TV - ще видим сняг за Коледа през крив макарон (ВИДЕО)
ново
Днес: 9
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК