ЗВУЧЕН ШАМАР: Крахът на Йонко Грозев - един обикновен лобист, а не юрист, предвещава края на Сорос у нас

ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
В българския парламент отдавна не е имало вот със 190 гласа "против". Това се случи по време на избора за конституционен съдия от квотата на Народното събрание, но някак си мина малко встрани покрай среднощните препирни около приемането на бюджета и карикатурните протести на така наречената "Протестна мрежа".
190 гласа "против" получи кандидатурата на адвокат Йонко Грозев, предложен от "Продължаваме промяната - Демократична България". Срещу тези 190 гласа "против" стояха някакви си 38 "за".
Казано в прав текст със сленга от времето на развития социализъм - соросоидите нямат почва у нас. Впрочем те никога не са имали кой знае каква подкрепа, но съществуваха безметежно в добра икономическа среда заради връзките на старата американска администрация с международния спекулант Джордж Сорос и неговата гвардия от преторианци по нашите земи. Грижовно отглеждана и поддържана гвардия.
Защо 190 гласа против Йонко Грозев са звучен шамар по соросоидите, който идва да им покаже, че мястото им е в политическия ъгъл. Да не говорим, че политическият ъгъл в един момент може да им се струва направо зона на комфорт. Очакванията са за далеч по-сериозни сътресения в тази общност, съществуваща под формата на секта, пише в свой анализ "Филтър".
В случая не толкова изборът на предложения от ГЕРБ Орлин Колев е впечатляващ, колкото всеобщото неприемане на соросоидите дори от партии и движения, които в никакъв случай не могат да бъдат причислени към поддръжниците на сегашното управление.
Мантрата и опорките, че който не гласува за Йонко Грозев, на практика дава властта в ръцете на Делян Пеевски, вече изглеждат твърде евтини. Както евтино звучат и думите на Божидар Божанов към партиите, които не подкрепят кабинета на Росен Желязков: "Не ви е комфортно Народното събрание да зависи от Пеевски. Това не е просто едно гласуване, това е преформатиране на мнозинството".
Не, това е просто звучен шамар срещу примитивните послания и изопачените ценности, които неолиберализмът и соросоидите ни натрапваха до втръсване. Така се стигна до краха на кандидатурата на адвокат Йонко Грозев, който, макар да има приличен юридически опит, е обикновен лобист, а не юрист, който да работи като конституционен съдия именно срещу лобистите, водейки се от националния интерес, моралните ценности и традиции.
По-наблюдателните анализатори забелязаха, че на практика кандидатурата на Йонко Грозев бе отхвърлена още на 31 януари, когато парламентът със 186 гласа прие поправките в Закона за вероизповеданията, с което се регламентира изрично, че изразител и представител на традиционното за страната вероизповедание, източното православие, е единната Българска православна църква - Българска патриаршия. Спешната поправка в закона се наложи заради решение на Върховния касационен съд, прието в края на миналата година, което допускаше регистрацията на паралелна православна църква. Именно за този разкол открит лобист беше не кой да е, а нашият герой Йонко Грозев. И то лобист с 10-годишна давност.
Подкопаването на традиционните ценности е част от цялостната подривна дейност на соросоидите. И затова опитът да се издигне Йонко Грозев за конституционен съдия от българските проксита на глобалната мрежа на фамилията Сорос е част от битката на тази общност да не загуби позициите си в Европа.
Адвокатът лобист влезе в доклад на Европейския съд за правата на човека
60 000 европейски граждани са пострадали и се възмущават от решенията на българина
Девет години Йонко Грозев работи в Европейския съд за правата на човека (ЕСПЧ), където беше българският съдия. Преди пет години шефът на Европейския център за право и правосъдие Грегор Пупник представи доклад за конфликти на интереси сред съдиите в ЕСПЧ. Йонко Грозев и неговата предшественичка Здравка Калайджиева (ще срещнете името й като един от номиниралите Грозев за КС) бяха дадени като емблематични примери за обслужване интересите на Сорос в Европа през прокарването на лобистки решения на съда в Страсбург.
През 2020 година над 60 хиляди европейци подкрепят петиция за отзоваването му и изразяват възмущение от ролята на съдии като Грозев и Калайджиева при произнасянето им по съдебни дела и произтичащите от тях последици. Българинът често решава съдебни казуси, провокирани от жалбоподатели, свързани с неправителствени организации от глобалната мрежа на Сорос. Включително като съдия е работил в конфликт на интереси, какъвто е случаят с дело, в което е замесено името на друг соросоид – шефа на Българския хелзинкски комитет Красимир Кънев. Двамата работят против интересите на България и в крайна сметка страната ни е осъдена.
Още по-скандални са дела, в които името на Йонко Грозев е свързано със скандални случаи на евтаназия на чужди граждани във Великобритания. В доклада на Европейския център за право и правосъдие се отбелязва, че в миналото българинът е бил адвокат на руската група Puusy Riot, осквернила християнска катедрала в Москва и лобирала за признаване на хомосексуализма от официалните власти.
Още преди да бъде формално определен за представител на България в Съда в Страсбург, Йонко Грозев е взимал частни уроци по френски език, който, наравно с английския, е задължителен, споделят негови български колеги. Предизвестеният му избор тогава идва благодарение на това, че министър на правосъдието е Христо Иванов, а Здравка Калайджиева любезно решава да подаде оставка две години преди изтичане на мандата й.