BG EN

Земеделците от Пловдивско искат помощ за над 2,2 млн. дка

Икономика

Земеделците от Пловдивско искат помощ за над 2,2 млн. дка

1921
на 04.10.2013
Земеделците от Пловдивско искат помощ за над 2,2 млн. дка
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Над 880 хил. дка са земеделските имоти в пловдивска област, включени в споразумения за ползване за стопанската 2013/2014г. , съобщават от Министерството на земеделието и храните.  С над 100хил., в сравнение с миналата година, са заявените площи по схемата за директно подпомагане на обработваеми земи в областта.  За 2013 г. те са 2 206 588 дка.

препоръчано

До 31 юли т.г. бе крайният срок за подаване на декларации от земеделските производители за начина на трайно ползване на земите им. Земеделските площи над декларираните за участие в споразумение се ползват въз основа на други правни основания – собственост, договори за наем или аренда, договори за съвместна обработка и др. Площта на имотите, които се включват в масиви за ползване и за които не са регистрирани правни основания за това, ще стане ясна след издаване на заповедите на директора на Областната дирекция „Земеделие” за одобряване на разпределението на т.нар. бели петна по ползватели, уточняват от ведомството.

Все още няма точна информация и каква част от производителите в региона застраховат продукцията си, съобщават от министерството. Това ще стане ясно след като се обработят резултатите от изпратените  анкетни карти към всички регистрирани земеделски производители.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 16 декември - Телците да очакват новина за финансови постъпления, Водолеите да не пътуват САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 16 декември - Телците да очакват новина за финансови постъпления, Водолеите да не пътуват
ПИК TV x
ГОРЕЩО В ПИК TV: Противниците на еврото се събраха - Костадинов се подмазва на Румен Радев, иска избори през март ГОРЕЩО В ПИК TV: Противниците на еврото се събраха - Костадинов се подмазва на Румен Радев, иска избори през март
ново
Днес: 0
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК