ЗЛАТНА ПОБЕДА! България удари Сърбия с 3:2

ХИТ СПОРТ

17088
на 18.06.2017

Националният отбор на България по волейбол (мъже) надви драматично Сърбия с 3:2 (25:18, 20:25, 25:23, 24:26, 15:12) в мач от първа дивизия на Световната лига. Срещата бе в зала "Орфео Супердоум" в Кордоба (Аржентина).

Сърбите вече си бяха осигурили класирането за финалната шестица в Куритиба, но въпреки това не се дадоха никак лесно на играчите на Пламен Константинов, които можеха да затоврят мача в четири гейма. Срив на нашите в четвъртия гейм върна сърбите в мача, но все пак родните волейболисти запазиха шансове за място във финалната шестица.

Българите обаче се нуждаят от задължителна победа и в двубоя с Аржентина в нощта на неделя срещу понеделник.

Над всички тази вечер бе Цветан Соколов, който през целия мач тормозеше противника и бе най-резултатният волейболист на игрището с 26 точки. Силен мач направиха за тима ни още Розалин Пенчев и Николай Николов, които записаха съответно 18 и 17 точки. Ники Николов направи и най-много блокади в мача - 6.

За сърбите най-много точки отбеляза Урош Ковачевич (15), а 11 добави Александър Благойевич.

БЪЛГАРИЯ - СЪРБИЯ 3:2 (25:18, 20:25, 25:23, 24:26, 15:12)

БЪЛГАРИЯ: Георги Братоев, Цветан Соколов, Николай Пенчев, Розалин Пенчев, Николай Николов, Виктор Йосифов - Теодоро Салпаров-либеро

СЪРБИЯ: Марко, Ивович, Марко Подрашчанин, Дражен Лубурич, Сречко Лисинац, Урош Ковачевич, Никола Йовович - Горан Скундрич-либеро

УНИКАЛЕН ПАНАИР! Министърът с най-дълбоко гърло Асен Василев нажежи до червено страстите в парламента. Депутат от ППДБ поиска изслушване на Борисов (ВИДЕО) УНИКАЛЕН ПАНАИР! Министърът с "най-дълбоко гърло" Асен Василев нажежи до червено страстите в парламента. Депутат от ППДБ поиска изслушване на Борисов (ВИДЕО)