BG EN

Карлос Насар стана световен шампион в Бахрейн

ЧАС ПИК

Карлос Насар стана световен шампион в Бахрейн

47851
на 11.12.2024
Карлос Насар стана световен шампион в Бахрейн
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Мегазвездата във вдигането на тежести Карлос Насар сътвори история в спорта на България и света!

препоръчано

20-годишният щангист стана световен шампион в категория до 89 кг на Мондиала за мъже и жени, който се провежда в Манама, Бахрейн.

Той подобри планетарния рекорд за мъже в движението "изхвърляне", записвайки 183 кг. Преди това тежкоатлетът, роден в Париж, но израснал в Червен бряг, вдигна 171 кг и 176 кг.

В "изтласкването" Насар започна успешно с 210 кг. Последва успех и на 222 кг., а на 225 кг не успя да задържи над главата си достатъчно време щангата и опитът бе записан като неуспешен (1 на 2 съдийски гласа).

В двубоя великият българин записа уникалните 405 кг за още едно върхово  постижение.

Титлата е поредна за Насар като той няма загуба в състезание от 2022-а година когато в Колумбия не записа двубой. Основна причина тогава бе внезапната смърт на неговия треньор Илиян Илиев, която повлия на представянето му.

Сподели:
Бомба x
САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 21 декември: Близнаците и Везните да чакат пари, Рибите да не пътуват САМО В ПИК! Топ хороскопът на Алена за 21 декември: Близнаците и Везните да чакат пари, Рибите да не пътуват
ПИК TV x
СКАНДАЛНО РАЗКРИТИЕ! Хора на ген. Атанасов искали да сготвят Слави с наркотици (ВИДЕО) СКАНДАЛНО РАЗКРИТИЕ! Хора на ген. Атанасов искали да сготвят Слави с наркотици (ВИДЕО)
ново
Днес: 45
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК