Борисов употребява държавното като свое – за благото на народа
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Нямало списъци на пасажерите на полетите с правителствения Авиоотряд 28. Това акълът ми не може да го побере. За обикновените полети на вътрешни линии до Варна ти искат три имена, лична карта и не можеш да си отстъпваш билета, който си си платил. А г-да другарите си летят в приятелски компании и не им пука.
Бойко летял с хеликоптерите от съображения за сигурност, казва самият той. Е как е летял на борда с хора, които предварително не са проверени, нито им се знаят имената? Толкова е плитко, че се чудя дали политиците съзнават колко са смешни в очите ни?
Превръщането на правителствените самолети в бащиния показва мислене на феодал, не на демократ. Комунистите бяха същите – всичко държавно е тяхно, макар че се води на всички. Затова Борисов и компаниите му имат абсолютно същите представи за развлечение – употребявай държавното като свое, ходи по ловни и морски резиденции на ЦК на БКП, сякаш са твои. А после като те питат – казваш, че е било за благото на държавата. По същия начин Тодор Живков оправдаваше самозабравата на номенклатурата – уж все за благото на народа.
Бистра Карамфилова, Пловдив


