BG EN

И Чехия разработва ваксина срещу КОВИД-19

Европа

И Чехия разработва ваксина срещу КОВИД-19

8532
на 04.05.2020
И Чехия разработва ваксина срещу КОВИД-19
Автор:   ПИК

ПИК с нов канал в Телеграм

Последвайте ни в Google News Showcase

Чехия разработва ваксина срещу Ковид-19, предаде ТАСС, цитирана от БТА. Това оповести чешкото радио, като се позова на информация на министерството на здравеопазването на Чехия.

препоръчано

Работата по създаване на ваксина е започнала през февруари.

Медицински експерти се надяват, че препаратът ще е готов към края на годината.

Планират се ваксинации, ако последват нови вълни на пандемията от Ковид-19.

В разработването на ваксината участват специалисти от водещи научни учреждания в Чехия - Института по клинична и експериментална медицина, Държавния институт за здравеопазване и Института по хематология.

От началото на март в Чехия с население около 10,2 милиона души са регистрирани над 7780 случая на заразяване с новия коронавирус.

Сподели:
Бомба x
Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения Хороскопът за сряда: Ето как как всяка зодия може да използва деня за личен напредък, емоционален баланс и по-добри решения
ПИК TV x
ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Депутатите подхванаха Изборния кодекс, решават как ще гласуваме на изборите. Викове и крясъци на опозицията прекъснаха заседанието (НА ЖИВО/ВИДЕО/ОБНОВЕНА) ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Депутатите подхванаха Изборния кодекс, решават как ще гласуваме на изборите. Викове и крясъци на опозицията прекъснаха заседанието (НА ЖИВО/ВИДЕО/ОБНОВЕНА)
ново
Днес: 28
горещо
hot
най-четени новини в момента
Сега
-
четат ПИК