ИЗВЪНРЕДНО: "Армейците" ликуват в уникална драма в Европа

121458
на 02.08.2019
ИЗВЪНРЕДНО: Армейците ликуват в уникална драма в Европа

ЦСКА гостува на Осиек в драматичен двубой-реванш от втория квалификационен кръг на Лига Европа. Мачът в Хърватия се реши след дузпи.

WINBET – забавление онлайн с над 2000 слот игри! (18+)

В редовното време и последвалите продължения резултатът на "Градски врт" бе 1:0 за хърватите. "Армейците" пък ликуваха при решаващите изпълнения от бялата точка.

Тиаго, Кери, Бодуров и Соу реализираха при дузпите за ЦСКА, Жеферсон пък направи пропуск. Домакините обаче сбъркаха 2 пъти от бялата точка и така играчите водени от Люпко Петрович продължават към третия кръг на пресявките в ЛЕ, където ще играят със Зоря (Луганск).

Около 700 фена подкрепиха гръмогласно "червените" на стадиона. Публиката на домакините също създаде страхотна футболна атмосфера. Първата среща на "Армията" завърши при резултат 1:0 за ЦСКА.

Майсторович с удар с глава се разписа в 27-ата минута - 1:0 за Осиек в двубоя-реванш.

Гол на "армейците" бе отменен в 45-ата минута поради засада. Али Соу нямаше късмет в завършващата фаза в 51-ата минута при много силен шут. Последваха опасни удари на Пил за Осиек и Фабрини за ЦСКА. Редовното време на мача в Хърватия завърши при резултат 1:0 за домакините така се стигна до продължения.

Осиек направи няколко опасни атаки на старта на продълженията. В 105-ата минута пък Соу излезе сам срещу вратаря на домакините, централният нападател на "червените" стреля, но не съумя да реализира в чистата голова ситуация. В 111-ата минута останаха големи съмнения, че "армейците" са ощетени. Уот поиска дузпа, а съдията прецени, че такава няма. Ситуацията обаче бе много дискусионна.

Спорът пък се наложи да бъде решен след изпълнение на ключови дузпи.

ТИТУЛЯРИТЕ:

Осиек: Ивушич, Клайнхейслер, Майсторович, Манце, Бочкай, Шорша, Запер, Шкорич, Марич, Пил, Шутало

Треньор: Дино Скендер

ЦСКА:  Черниаускас, Жеферсон, Томаш, Бодуров, Албентоса, Занев, Малинов, Бикел, Тиаго, Фабрини, Соу

Треньор: Люпко Петрович

ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Семейни проблеми мъчат Стрелците, Везните - в плен на емоциите ХОРОСКОПЪТ НА АЛЕНА ЗА ПЕТЪК: Семейни проблеми мъчат Стрелците, Везните - в плен на емоциите
ГОРЕЩО В ПИК TV! Нинова: Все някога трябва да дойде горският (НА ЖИВО) ГОРЕЩО В ПИК TV! Нинова: Все някога трябва да дойде горският (НА ЖИВО)