ИЗВЪНРЕДНО: България с поражение от Италия

41329
на 28.03.2021

Националният ни отбор по футбол инкасира поражение с 0:2 от тима на Италия в мач от Група "С" на квалификациите в зона "Европа" за Мондиал 2022. Двубоят се проведе на Националния ни стадион "Васил Левски".

Андреа Белоти реализира от дузпа в 43-ата минута за "Скуадра Адзура". Бялата точка беше посочена при дискусионна ситуация. В началото на второто полувреме можеше да бъде отсъдена дузпа и за България, но съдията прецени, че няма достатъчно основания да посочи бялата точка за игра с ръка на защитник на гостите в мача, отново дискусионно положение. Белоти в 72-ата минута от близка дистанция прати топката в гредата, като кълбото не пожела да влети в мрежата. Мануел Локатели с прецизен шут в 82-ата минута се разписа за крайното 2:0 за Италия.

Националите ни започнаха квалификациите със загуба от Швейцария. Италия пък победи Северна Ирландия на старта на квалификациите. В групата е и отборът на Литва. Първият състав в крайното класиране на групата ще получи квота за предстоящото Световно в Катар, а вторият тим в подреждането ще трябва да ликува в 2 плейофа, за да си спечели място за големия форум. Италианците и швейцарците са считани за фаворити за първите 2 места в квалификационната група, в която са българските национали. В следващия си мач националите ни ще са гости на Северна Ирландия.

ТИТУЛЯРИТЕ ЗА ДНЕШНИЯ ДВУБОЙ НА "ВАСИЛ ЛЕВСКИ":

БЪЛГАРИЯ: Пламен Илиев, Даниел Димов, Валентин Антов, Васил Божиков, Георги Костадинов, Сисиньо, Момчил Цветанов, Ивайло Чочев, Петър Витанов, Спас Делев, Андрей Гълъбинов
Селекционер: Ясен Петров

ИТАЛИЯ: Джанлуиджи Донарума, Алесандро Флоренци, Леонардо Бонучи, Франческо Ачерби, Леонардо Спинацола, Стефано Сенси, Николо Барела, Марко Верати, Федерико Киеза, Лоренцо Инсиние, Андреа Белоти
Селекционер: Роберто Манчини

Гл. съдия: Славко Винчич (Словения)

САМО В ПИК: Вижте топ хороскопа на Алена за вторник - Везните да не предприемат пътувания, Стрелците подложени на огромно напрежение САМО В ПИК: Вижте топ хороскопа на Алена за вторник - Везните да не предприемат пътувания, Стрелците подложени на огромно напрежение
ПИК TV! Доц. Борислав Цеков попиля Промяната за кеша: При тях процъфтяват най-корупционните и най-незаконните практики. Комично е да твърдят, че ги подслушват службите (ВИДЕО) ПИК TV! Доц. Борислав Цеков попиля "Промяната" за кеша: При тях процъфтяват най-корупционните и най-незаконните практики. Комично е да твърдят, че ги подслушват службите (ВИДЕО)