ИЗВЪНРЕДНО! Български триумф в Париж! Гришо със страхотна победа (ОБНОВЕНА)

НАЙ-ВАЖНОТО

58717
на 31.05.2017

Гришо Димитров се класира за третия кръг на "Ролан Гарос". Димитров разби на Корт №1 испанския ветеран Томи Робредо с 3:0 сета. 6-3, 6-4, 7-5 в отделните части. В следващия мач Григор ще срещне Пабло Кареньо-Буста или Таро Даниел.

Томи можеше да се похвали с 3 успеха срещу Гришо, а Димитров имаше само 1 победа в сблъсъци с Робредо, преди двубоя днес. Като испанецът надви и тази година Григор, на турнира в Маракеш. Но в Париж ситуацията на корта бе различна.

Мачът започна с бърз сервис-гейм в полза на Димитров. След това Гришо поведе с 40:15, но не съумя да осъществи брейк. Второто подаване на Григор също бе експресно - 2:1 гейма и първа почивка в сблъсъка.

И следващия сервис-гейм на Робредо предложи оспорван тенис. Гришо отново стигна до възможност за пробив и този път я осъществи - 3:1.  Българският тенисист изглеждаше уверен и тръгна към нова победа. Бързо затвърждаване на преднината - 4:1. Последва размяна на геймове в полза на сервиращите - 4:2, 5:2, 5:3, 6:3 и Димитров спечели първия сет безпроблемно.

Вторият сет започна с ранен пробив за Григор, доминация на Гришо на корта и 6:4 резултат в частта. Победата бе близо. В третия сет Димитров показа по-голяма концентрация и воля за успех, налагайки се със 7:5. Така Григор продължава напред. Възможен е 1/4-финал между родния тенисист и Рафаел Надал. Димитров вече набира скорост на клей след бързи развръзки с по 3:0 сета срещу Стефан Робер и Томи Робредо.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 май - възможни финансови загуби за Телците, непредвидени трудности за Стрелците САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 май - възможни финансови загуби за Телците, непредвидени трудности за Стрелците
ПИК TV! Бившият главсек на МВР Петър Тодоров с горещ коментар за трагедията с кола на НСО: Дружките на Кирил Петков на задната седалка не трябва да са обичайна практика ПИК TV! Бившият главсек на МВР Петър Тодоров с горещ коментар за трагедията с кола на НСО: Дружките на Кирил Петков на задната седалка не трябва да са обичайна практика