ИЗВЪНРЕДНО: В здрава битка на "Лудогорец Арена" - "орлите" с тежък удар по "сините"... (ОБНОВЕНА)

114640
на 06.10.2019
ИЗВЪНРЕДНО: В здрава битка на Лудогорец Арена - орлите с тежък удар по сините... (ОБНОВЕНА)

Лудогорец победи с 2:0 Левски в много важен мач от 12-ия кръг на efbet Лига. Двубоят се проведе на "Лудогорец Арена". Чибота и Кешерю реализираха за домакините.

"Орлите" са първи в подреждането на шампионата към момента, а "сините" заемат втората позиция във временното класиране. Разликата между двата тима е 4 точка. Локо Пловдив има същия точков актив като Левски досега в първенството.

Нашименто се отчете с пропуск за столичани във 2-ата минута. В 14-ата минута Миланов стреля изключително опасно от фаул за "сините", а вратарят на "зелените" Илиев направи много класно спасяване.

Мавис Чибота пък в 16-ата минута със силен изстрел от близка дистанция се разписа - 1:0 за Лудогорец.

Последва пропуск на Райнов за гостите. Кешерю пък шутира силно от пряк свободен удар, но не сполучи. Чибота в 44-ата минута нямаше късмет при опасна ситуация пред вратата пазена от Миятович.

В началото на второто полувреме играта беше спряна за кратко поради това, че фенове на Левски използваха димки. Робърта от "сините" стреля неточно в 67-ата минута от границата на наказателното поле. В 73-ата минута Миятович парира удар на Кешерю от близка дистанция при много добре организирана атака на домакините.

Клаудиу Кешерю все пак се разписа в мача, реализирайки за 2:0 за "орлите" в 80-ата минута. Централният нападател отново показа невероятните си умения пред гола, оформяйки крайния резултат.

ТИТУЛЯРИТЕ:

ЛУДОГОРЕЦ: Пл. Илиев; Икоко, Григоре, Терзиев, Недялков, Горалски, Баджи, Жоржиньо, Марселиньо, Чибота, Кешерю
Старши треньор: Ст. Генчев