ИЗВЪНРЕДНО В ПИК TV! Шестима министри на редовния парламентарен контрол. Преди това депутатите приеха промени в Закона за кредитните институции (ВИДЕО/ОБНОВЕНА)
ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Шестима министри ще отговарят в редовния парламентарен контрол. Земеделският министър Пламен Абровски ще отговаря за състоянието на язовирите “Огоста“ и “Рабиша“.
Освен към него, има въпроси към министъра на спорта, на околната среда и водите, на образованието, отбраната и регионалното развитие.
Заседанието започна с декларации. От ПБ отбелязаха Деня на енергетика, а от ГЕРБ изразиха недоволството си от позицията на България по въпроса със санкциите срещу руския патриарх Кирил. От ДБ пък засегнаха темата за донорството. "Възраждане“ отново засегнаха темата с водата, която България дава на Гърция.
На първо място в дневния ред днес е законопроектът за одобрение на промени в Споразумението за финансово участие между Европейския съюз и България по програмата InvestEU. Предвижда се увеличаване на финансирането до близо 247 млн. евро – значителен ръст спрямо първоначално заложените 150 млн. евро.
Втората важна точка е свързана с промени в Закона за кредитните институции, предложени от Министерския съвет. Те въвеждат по-строги правила за независимост и подбор на ръководните кадри в банковия сектор, включително в Българската народна банка.
След като минат двете точки ще започне и парламентарният контрол.


