ИЗВЪНРЕДНО В ПИК: Погромаджията Костадин Костадинов и "Възраждане" и хора на БСП и Мая Манолова обсадиха Министерски съвет - вклиниха се в протеста на ресторантьорите. Нинова зове за подкрепа и прати депутати! (СНИМКИ)

ПИК с нов канал в Телеграм
Последвайте ни в Google News Showcase
Погромаджията и лидер на "Възраждане" Костадин Костадинов прави нови опити за ескалация на напрежение, след като преди ден предвожданите и организирани от него протести пред МРРБ прераснаха в сблъсъци с полицията и бяха ранени двама униформени. След погрома над министерството бяха арестувани четирима души и им бяха повдигнати обвинения. (ВИЖТЕ В ОЩЕ ПО ТЕМАТА)
Днес Костадинов, който е приближен на БСП и присъства на всички протести на червените, е насочил хората си срещу парламента, видя ПИК. По информация на ПИК той е подкрепен от хора от БСП и "Изправи се.бг" на Мая Манолова. Партийната телевизия на БСП пък на няколко пъти показва ударно протеста и го рекрамира.
Костадинов и червените са се слели с друга демонстрация - на хотелиери и ресторантьори, които протестират срещу наредба за касовите апарати, отменена вчера от Министерство на финансите.
До момента има няколко опита за провокации срещу полицаите, но жандармерията, която охранява мероприятието, успява да удържи напрежението и не се е стигнало до сблъсъци, каквито отново се стремят да предизвикат хората на Костадинов. Някои от присъстващите се заканвали, че ще щурмуват парламента, както направиха преди ден с МРРБ.
Към 13 часа протестиращите са решили на тръгнат към Министерски съвет, предаде репортер на ПИК.
Човек от протеста на ресторьонтите - Ричард Алибегов заяви пред ПИК, че от "Възраждане" са се вклинили в техния протест. "Искаме всичко да е мирно, но тези хора се появиха и започнаха провокации", заяви той.
По информация на ПИК едва около 150 човека за предвожданите от Костадинов хора, които зоват за оставки и се опитват да радикализират протеста на ресторантьорите. С тях има и хора от "Изправи се.бг" на Мая Манолова, научи ПИК. Кадър от партийната телевизия на БСП пък показва,че на протеста е бил и депутат от партията на Корнелия Нинова - Филип Попов.
Корнелия Нинова прати депутатите си при протестиращите и зове за подкрепа във фейсбук профила си

