ИЗВЪНРЕДНО: Гришо аут в Бризбейн, в тежка битка - Димитров... (ОБНОВЕНА)

95325
на 03.01.2019

Гришо Димитров отпадна от АТП 250 надпреварата в Бризбейн (Австралия). Григор загуби в 1/4-финален мач от Кей Нишикори с 0:2 сета. 5:7, 5:7 в отделните части. Двубоят се проведе на Централния корт - "Пат Рафтър Арена".

Без пробиви до първата почивка в сблъсъка. Никакви затруднения за подаващите и 2:1 гейма в полза на Гришо. Роджър Рашийд (бивш треньор на Григор) наблюдава спора от ложите. Любопитно е и, че фланелката на Кей наподобява българското знаме. Заформи се серия от геймове за сервиращите - 2:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:4, 5:4.

В този момент Кей взе оспорван сервис-гейм и изравни - 5:5. Димитров пък отрази 2 възможности за брейк в следващия гейм, но при третата подобна ситуация Нишикори осъществи пробив - 6:5 за японеца. Подаване на 15 за Кей и 7:5 в негова полза.

Гришо поведе с 2:0 гейма в началото на втория сет. След това Димитров парира 2 точки за пробив и затвърди преднината си в частта - 3:0. Нишикори обаче върна брейка, намалявайки пасива си до - 3:4. Почти безпроблемно подаване за Кей и 4:4. Гейм на 15 за Григор - 5:4. В този момент настъпи спад в играта на Гришо, Нишикори изравни за 5:5,  проби за 6:5 и затвори срещата след 7:5.

Кей Нишикори води с 5:1 победи в прякото съперничество с Григор Димитров. Като успехът на Гришо дойде именно в Бризбейн през 2017-а година, във финален мач. Тогава Димитров триумфира с титлата след -  6:2, 2:6, 6:3. Сега обаче Кей надви Григор и ще спори на полуфиналите с Жереми Шарди (Франция).

29-годишният японец Кей Нишикори се намира под номер 9 в тенис-ранглистата.

В другата половина на схемата най-високо поставен сред 1/4-финалистите е Даниил Медведев (Русия). Димитров записа две чисти победи – над Йошихито Нишиока и местния любимец Джон Милман, за да стигне до двубоя с Нишикори.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 май - възможни финансови загуби за Телците, непредвидени трудности за Стрелците САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 17 май - възможни финансови загуби за Телците, непредвидени трудности за Стрелците
Проф. Антоанета Христова с ЕКСПЕРТЕН АНАЛИЗ пред ПИК TV: ГЕРБ, ДПС и ППДБ потискат кампанията, защото разчитат на твърдите си ядра! Нови компромати - в седмицата преди вота (ВИДЕО) Проф. Антоанета Христова с ЕКСПЕРТЕН АНАЛИЗ пред ПИК TV: ГЕРБ, ДПС и ППДБ потискат кампанията, защото разчитат на твърдите си ядра! Нови компромати - в седмицата преди вота (ВИДЕО)