ИЗВЪНРЕДНО: Гришо с драматична победа, отваря се златен шанс пред Димитров в Мелбърн (ОБНОВЕНА/ВИДЕО)

Тенис

178425
на 16.01.2019

Драмата в потока на Григор в Мелбърн е голяма, а Димитров постигна важна победа с 3:1 сета срещу Пабло Куевас (Уругвай). Междувременно е отворена страхотна възможност пред бившия номер 3 в света. Гришо Димитров остана най-високо ранкираният тенисист в неговата осмина от схемата на "Аустрелиън Оупън".

След изненадващото отпадане на Джон Иснър (девети поставен в турнира) още в първи кръг от Рейли Опелка, днес сензационно рано състезанието напусна и петият в схемата Кевин Андерсън. Франсис Тиафо надви с 3:1 сета Андерсън и така Димитров се превръща във фаворит за достигане до 1/4-финалите от тази част на потока.

Сега всичко е в ръцете и краката на най-добрия тенисист на България. С Андре Агаси в щаба си, Гришо щурмува нов сериозен пробив в надпреварата. Агаси е 4-кратен шампион на "Аустрелиън Оупън", а индикациите, че и този път, макар и в различна от състезателната роля, може да се задържи дълго в Мелбърн са налице.

На Корт номер 3, днес, Григор Димитров надигра Куевас след 6:3, 6:7 (5), 6:3, 7:5 в отделните части на сблъсъка от втория кръг.

Супер начало на спора за Григор, два сервис-гейма на нула и пробив на 15. 3:0 гейма за българина до първата почивка. След това се заформи серия от геймове в полза на подаващите, а резултатът стана 5:3 за Гришо. Димитров сервира за частта, взе подаването си на нула и затвори сета след 6:3.

WINBET – Ранно изплащане за брой голове за първи път в България! (18+)

Без брейкове до първата почивка в сет номер 2. Резултат 2:1 гейма за Куевас. Очерта се поредица от геймове в полза на сервиращите - 2:2, 3:2 за опонента на Григор. Гришо пък отрази възможност за пробив и изравни - 3:3. Експресно подаване за Пабло, 4:3 в негова полза. Гейм на 15 за Димитров - 4:4. Подаване на нула за Куевас - 5:4. В следващия гейм Гришо парира 2 сетбола, за да изравни - 5:5. Последва резултат 15:40 при сервис-гейм на Пабло, южноамериканецът обаче забоде 3 поредни аса и след четвърто поредно впечатляващо изпълнение от сервис-линията поведе с 6:5. Гейм за Григор на 40 и 6:6.

Куевас осъществи мини-брейк за 4:2 в дългия гейм. Димитров върна мини-пробива, намалявайки пасива си на 4:5 точки. Нов мини-брейк за Пабло и 6:4 точки в негова полза. Ас на Гришо - 5:6. Разиграване за Куевас - 7:5 за южноамериканеца в тайбрека и 1:1 сета.

2:1 гейма за Григор (без пробиви) до първата почивка в третата част. Зададе се маратонски сервис-гейм на Пабло Куевас, а след двойна грешка при точка за брейк, пробивът стана факт - 3:1 за Гришо Димитров. Подаване на 30 за Григор и 4:1. Димитров запази преднината си и взе сета след 6:3.

Ето и едно от най-красивите отигравания на Гришо в срещата:

Четвъртата част започна с маратонски сервис-гейм на Куевас, Пабло парира 3 възможности за брейк и удържа подаването си - 1:0 гейма за опонента на Григор. Гейм на нула за Гришо - 1:1. Подаване на 40 за Куевас  - 2:1 гейма в негова полза. Очерта се серия от геймове в полза на подаващите в сета - 2:2, 3:2 за Пабло Куевас. Гейм на 30 за Гришо и резултат - 3:3. 4:3 за Пабло, подаване на 30 за Григор и 4:4. Труден сервис-гейм на 40 за Куевас - 5:4 за съперника на Димитров. Ново равенство - 5:5. Последва драматичен сервис-гейм на Пабло Куевас, а Гришо проби на 40, 6:5 за Димитров. Подаване за Григор - 7:5 и успех за тенис-ракета номер 1 на България.

В общия баланс срещу този съперник, Григор Димитров вече води с 3:1 победи. На старта на турнира 33-годишният представител на Уругвай надви категорично сърбина Лайович с 3:0 сета. Гришо пък обърна Янко Типсаревич (Сърбия) от 0:1 до 3:1 сета. Днешният двубой може да е ключов относно сериозен пробив в състезанието. Димитров ще срещне в третия кръг Томас Фабиано (Италия). Фабиано (номер 102 в тенис-ранглистата към момента) малко по-рано днес се поздрави с драматичен успех - 3:2 сета срещу Рейли Опелка (САЩ).

Възможен е 1/8-финал за Гришо срещу Тиафо или Сепи. При успешен развой за Григор във въпросната осмина на "Аустрелиън Оупън", нашият може да излезе срещу Рафаел Надал в евентуален 1/4-финал. Кондиционното състояние на Рафа обаче поставя под въпрос дали великият шампион от Испания ще може да осъществи продължителен рейд в Мелбърн. А на Корт №3 високо се веят български знамена. Григор Димитров постигна чудесна победа.

САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 25 април - успех във всички начинания за Телците, лични проблеми терзаят Скорпионите САМО В ПИК: Топ хороскопът на Алена за 25 април - успех във всички начинания за Телците, лични проблеми терзаят Скорпионите
ЕКШЪН В ПИК TV! Нинова се разлюти на Росен Желязков: В парламентарна република трябва да се спазват парламентарни правила (НА ЖИВО/ОБНОВЕНА) ЕКШЪН В ПИК TV! Нинова се разлюти на Росен Желязков: В парламентарна република трябва да се спазват парламентарни правила (НА ЖИВО/ОБНОВЕНА)