ИЗВЪНРЕДНО: Драма на "Род Лейвър Арена" - Гришо аут от Аустрелиън Оупън

Акценти

130900
на 16.02.2021
ИЗВЪНРЕДНО: Драма на Род Лейвър Арена - Гришо аут от Аустрелиън Оупън

Григор Димитров (България) инкасира поражение с 1:3 сета от Аслан Карацев (Русия) в мач от 1/4-финалите на Аустрелиън Оупън 2021. Двубоят се проведе на "Род Лейвър Арена".

6:2, 4:6, 1:6, 2:6 в отделните части.

Гришо поведе с 1:0 сета, Димитров игра много силно до средата на втората част. Последва обаче обрат в срещата. Контузия не позволи на Григор да разгърне качествата си във втората половина на мача.

Карацев е 114-и в настоящата ранглиста на АТП и премина през квалификациите на тазгодишното Открито първенство на Австралия. Димитров пък достигна до четвъртфиналите на състезанието в Мелбърн без да загуби сет.

Аслан Карацев ще играе на полуфиналите на Аустрелиън Оупън 2021 с лидера в настоящото подреждане на АТП Новак Джокович (Сърбия) или Александър Зверев (Германия).

Двубоят между Димитров и Карацев започна със сервис-гейм за Григор. Карацев пък взе подаването си и осъществи пробив, повеждайки с 2:1 гейма до първата почивка в срещата. Димитров върна светкавично брейка - 2:2 гейма. Подаване за Гришо - 3:2 гейма. Григор осъществи пробив за 4:2 гейма и взе сервис-гейма си за 5:2. Димитров затвори първия сет с брейк за 6:2.

Гришо поведе с 2:1 гейма до първата почивка във втората част на мача, а Карацев отрази 5 възможности за брейк в този отрязък от двубоя. Аслан парира 2 точки за пробив и взе подаването си за 2:2 гейма. Карацев осъществи брейк, повеждайки с 3:2 гейма във втория сет. Григор върна пробива веднага - 3:3 гейма. Подаване за Димитров - 4:3.

Аслан Карацев обаче записа 3 поредни гейма и изравни временния резултат в сетовете - 1:1.

Гришо взе подаването си за 1:0 гейма в началото на третата част на спора. Карацев пък осъществи серия от 6 поредни гейма в сета. Личеше си, че Григор е контузен. Димитров поиска медицински таймаут след края на третия сет.

Четвъртата част на срещата започна със сервис-гейм за Карацев. Неприятната травма пък определено не позволи на Григор да разгърне пълната си мощ на корта. Аслан Карацев проби, повеждайки с 3:1 гейма. Аслан затвори срещата с брейк за 6:2.

Силен турнир за Гришо, но контузия не му позволи да покаже напълно възможностите си срещу Карацев.

Хороскопът на Алена за петък: Трудности заради роднини за Близнаците, възможни измами за Лъвовете Хороскопът на Алена за петък: Трудности заради роднини за Близнаците, възможни измами за Лъвовете